Radíme Vám

Radíme vám ako na bazénovú chémiu

Predstavujeme vám bazénovú chémiu VODNÁŘ, ktorá vám uľahčí starostlivosť o bazén. Široká škála prípravkov je zameraná na likvidáciu rias, na úpravu pH, vyvločkovanie nečistôt, usadeniny, vodný kameň. Poradíme  vám  ako sa jednoducho a zároveň kvalitne starať o bazénovú vodu  aby zostala čo najdlhšie priezračná a čistá. Bazénová chémia VODNÁŘ vám pomôže pri riešení problému so zazimovaním bazéna a na jar s jeho uvedením do prevádzky. Pravidelným používaním našich prípravkov vám zostane viac času na bezstarostné kúpanie a užívanie si letných dní.

Jeseň sa už hlási o slovo

Slniečko za oknom sa ešte smeje, ale tú silu ako v Júli už zďaleka nemá a ani predpoveď zatiaľ nesľubuje teploty, aké sme si užili minulý september. Aj tak niektorí z nás majú vodu stále ešte vyhriatu na pekných 24°C a užívajú si posledné chvíle tejto sezóny.

Čítať ďalej...

Zdravé kúpanie pre malých vodníkov

Váš drobec zrejme ešte nemá potrebu zaplávať denne päť bazénov, ale tým väčšia je jeho detská túžba vyšantiť sa v slnkom prehriatej vode. Rozhodne mu ju nechcete uprieť, len váhate medzi kúpaním v rybníku, na verejnom kúpalisku alebo v bazéne na záhrade. Čo je pre zdravie tak malého dieťaťa najlepším riešením?

Čítať ďalej...

Bazén počas leta

Starostí s letnou prevádzkou bazéna je možno viac, ako sa domnievajú tí, ktorí ho k dispozícii nemajú a myslia si, že do neho stačí na jar vodu napustiť a na jeseň ju zas vypustiť. Ale žiadny strach, až tak náročné to nie je. Naviac, máte po ruke bazénovú chémiu Vodnár. Na čo rozhodne nemôžete zabudnúť?

Čítať ďalej...

Zmatnela Vám voda? Filtrujte dlhšie!

Pri dlhodobo trvajúcich vysokých teplotách proste niektoré pravidlá neplatia. V našich informačných brožúrach a na webe sa dočítate, že filtráciu by ste mali nechať bežať 6 – 8 hodín behom dňa tak, aby objem vody v bazéne prešiel cez filter.

Čítať ďalej...

Skôr, ako skočíte prvú šípku

Leto bez vody a kúpania je ako rande bez bozku alebo zmrzlinový pohár, na ktorom chýba šľahačka. Záhradný bazén sa v teplých mesiacoch stáva stredobodom rodinného života. Preto je potrebné poriadne ho pripraviť na sezónu. Ako to spraviť, aby voda v bazéne bola teplá a zároveň zostala priezračná ako kryštál?

Čítať ďalej...

Úprava vody? Nutnosť?

Úprava vody? Nutnosť?

Ideálna hodnota pH bazénovej vody je 7,2 -7,6. Pokiaľ je pH vody vo vašom bazéne mimo tuto vymedzenú oblasť, väčšinou vám začínajú problémy. Na hodnote pH je priamo závislá účinnosť väčšiny dezinfekčných prostriedkov.

Čítať ďalej...

Zazimovanie bazénovej vody

Zazimovanie bazénovej vody

Uživatelia bazéna sa delia na dve skupiny. Prvá skupina na jar vodu vypustí a na novú plaveckú sezónu napustí čistú vodu. Druhej skupine je ľúto vodu vypustiť a rozhodne sa pre prečistenie vody a jej opätovné užívanie.

Čítať ďalej...

Revolúcia v bazénovej chémii: čistota bez chlóru!

Revolúcia v bazénovej chémii: čistota bez chlóru!

GUANICID je ako vaše rodinné auto, ktoré spĺňa všetky nároky na výkon, priestor, pohodlie a cenu. Pôsobí širokospektrálne, nemá vplyv na pH vody, vydrží vyššiu teplotu vody a nestratí tým účinnosť, nepoškodzuje konštrukciu ani technológiu bazéna, ale predovšetkým nevysušuje pokožku, nedráždi oči ani sliznice, nevyvoláva alergické reakcie, dávkuje sa len 2x mesačne.

Čítať ďalej...

Napršalo nám do bazéna...

Napršalo nám do bazéna ...

Tu poprosím všetkých majiteľov vonkajších bazénov o vyššiu pozornosť. Tak, ako je dažďová voda tá najlepšia pre záhradkárov, pre nás predstavuje značné nebezpečenstvo. Jednak sa v dažďovej vode rozpustia plyny uhlíka, síry a dusíka, ktoré sa v atmosfére vyskytujú alebo prirodzene alebo ako dôsledok priemyselnej a poľnohospodárskej výroby a skôr znižujú pH, a jednak po dopade na zem dažďová voda spláchne prach, pel, trus, uhynutý hmyz, rastliny a s nimi aj rôzne mikroorganismy.

Čítať ďalej...

Prečo stále otravujete s tou oxidáciou?

Prečo stále otravujete s tou oxidáciou?

Slová oxidácia a okysličovanie sa ťahajú našimi návodmi, aktualitami, článkami a doporučeniami ako povestná červená niť. Že kvôli tomu, že je nutné oxidovať organické nečistoty! Zvedavejší z vás sa ale pýtajú – a prečo vlastne? Čo sa stane, keď to neurobíme? Okrem rizika vzniku nebezpečných chloraminov?

Čítať ďalej...

Prečo nestačí medený odkvap?

Prečo nestačí medený odkvap?

Nedávno mi poslala kolegyňa odkaz na článok ženského časopisu na tému „bazén a údržba vody“ a diskusiu k nemu, kde si ženy navzájom radili, čo najlacnejšieho použiť, aby voda zostala aspoň trochu číra kým sa vypustí.

Čítať ďalej...

Jarné čistenie bazéna

Jarné čistenie bazéna

Dôkladné vyčistenie bazéna zjednodušuje ďalšiu údržbu vody. Pokiaľ ste bazén pred zazimovaním vyčistili, ošetrili vodu a dobre ho zakryli, potom stačí očistiť steny nad úrovňou hladiny a dopustiť vodu do plného stavu. Akonáhle bol bazén zazimovaný narýchlo, potrebuje očistu, pri ktorej je nutné odstrániť všetky nečistoty vrátane vodného kameňa.

Čítať ďalej...

Morská voda v bazéne?

Morská voda v bazéne?

Asi len v prípade, že by ste si nechali skutočnú vodu z mora priviezť. V opačnom prípade budeme hovoriť skôr o slanej vode v bazéne, pripravenej rozpustením prečistenej morskej soli. Takto pripravená voda je príjemná na kúpanie aj na plávanie, ani pokožka nie je tak "vypraná", pretože koncentrácia solí v tele a vo vode sú vyrovnanejšie.

Čítať ďalej...

Máte v bazéne riasy?

Máte v bazéne riasy?

Riasy môžu mať rôzne sfarbenie (najčastejšie zelené, hnedé alebo čierne) a na niekoľko dní vám znemožnia užívanie bazéna. Vodu najprv ošetrite dezinfekciou s rýchlym účinkom – chlorgranulátom AKCE. Dávkujte maximálne doporučené množstvo podľa návodu a nechajte pôsobiť aspoň po dobu jedného obehu filtrácie.

Čítať ďalej...

Konečne leto!

Konečne leto!

Toto leto je skutočne dlhé a horúce a preto si konečne môžeme našu investíciu do bazéna naplno užiť. Ale...! Bez toho, že by sme chceli maľovať čerta na stenu teplota vody v bazéna prudko rastie a rastú tiež nechcené mikroorganizmy. Nenechajme sa zmýliť tým, že dnes máme vodu peknú a priezračnú.

Čítať ďalej...

Videonávody

Zaujímavosť

Prečítajte si