Časté otázky (FAQ)

Často kladené otázky (F.A.Q.)

V našej poradni pravidelne spracovávame vaše dotazy spojené s používaním bazénovej chémie VODNÁR. Vyberáme pre vás najčastějšie dotazy, ktoré budeme pravidelne aktualizovať.

01Prosím o informáciu, kedy sa  je možné  kúpať vo vode po aplikácii SAVA ,alebo iného chórového prípravku . Ďakujem.

Čítať odpoveď

02Po prechode na GUANICID mám neustály problém s rýchlým rastom pH vo vode (min. 2x týždenne musím upravovať) a aj so zvýšeným rastom rias (1x týždenne naviac aplikujem chlóršok a vysávam dno bazéna). Z dôvodu aplikácie chlór šoku som zatiaľ nepoužil OXY LIGHT, protože som pochopil, že jeho funkciu nahradí práve chlór. S chlórovou dezinfekciou som takéto problémy nemal. Máme tvrdú vodu, ktorú ale zmäkčujem podľa návodu. Filtrujem denne dlhšie ako je odporúčané, 1x týždenne pridávam flokulant a preplachujem piesok. Ako sa problému zbaviť a ako mu predchádzať? Ďakujem za radu.

Čítať odpoveď

03Mám bazén ovál cca 18m3 bez filtrácie. Filtráciu riešim mechanickým zbieraním väčších nečistôt. Jemnejšia špina a zrazenina je po roztočení vody odsávaná hadicou (bazén je na svahu). Pred mesiacom som napustil poprvýkrát tohoto roku vodu. Pridávam raz do týždňa 1l SAVO . Teraz sa po zazelenaní vody a pridaní väčšieho množstva SAVA voda zakalila a má farbu skôr do mliečneho- modra. Poraďte prosím čo mám do vody pridať. Ďakujem za odpoveď.

Čítať odpoveď

04Dobrý deň, prosím o radu. V bazéne sa mi vytvoril zelený zákal. Použil som AKCE, potom NA RIASY a nakoniec VLOČKU SUPER (1liter). Potom se voda zakalila nabielo (ako mlieko) a po dvoch dňoch filtrovania je stále zakalená. Ďakujem.

Čítať odpoveď

05Prosím poradiť ako na riasy v bazéne. Bazén je zastrešený , morská soľ dávkovaná mini salt poolo je nastavená na +0.5 chlorované automaticky filtrované 3hod dopoludnia a 3 popoludní. Kúpanie cca 3 hodiny denne 2 osoby. V prevádzke od jesene 2011. Asi pred mesiacom sa objavila žltá riasa a ako som použil váš prípravok na riasy po 3 hodinách všetko zmizlo a voda bola krásne čistá. Teraz sa problém objavil znovu.

Čítať odpoveď

06Chcela by som používať nejaký prípravok do bazéna, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. Čo poviete na soľ? Je vhodná aj do malého bazéna?

Čítať odpoveď

Videonávody

Zaujímavosť

Prečítajte si