Boj s usadeninami a nečistotami

Boj s usadeninami a nečistotami

Aj napriek tomu, že sa budete o bazén dobre starať, môže sa v niektorých miestach začať usadzovať vodný kameň alebo iné nečistoty. Čiastočne sa tomu dá predísť použitím prípravku maskovač TVRDOSTI.

Čo ale robiť, keď už vodný kameň v bazéne alebo pri bazéne máte? Jeho odstránenie spočíva predovšetkým v kombinácii správnych prípravkov a mechanického pôsobenia. Dobrou voľbou je VIKTOR. Jedná sa o nepenivý saponát vo forme nažltlého roztoku, ktorý odstraňuje bežnú nečistotu z plôch. Používa sa koncentrovaný alebo riedený vodou podľa návodu.

Prípravok VIKTOR ale nebude stačiť na biele škvrny usadených solí. Pre ich odstránenie bol špeciálne vyvinutý liek NA USADENINY. Naneste ho na špongiu, handru alebo priamo na čistenú plochu. Gélová podoba zamedzí roztečenie na miesta, kde ho nechcete. Prípravok potom nechajte pôsobiť asi 20 minút a potom ošetrené plochy očistite handrou alebo kefou a opláchnite čistou vodou. V prípade silných nánosov môžete celý postup zopakovať.

Tým sa jednoducho zbavíte bielych povlakov usadenín, vodného kameňa aj rias. Váš bazén sa tak stane opäť krásnym miestom pre kúpanie.

Predpoveď počasia

Videonávody

Zaujímavosť

Prečítajte si