Ako odstrániť vodný kameň

Ako odstrániť vodný kameň

Vodný kameň, ktorý sa usadzuje tam, kde voda príliš neprúdi, pôsobí nepekne a môže narušovať mechanické funkcie vybavenia bazéna. Ako vlastne vzniká?

Príčinou je vysoká tvrdosť vody. To znamená, že voda obsahuje vyšší podiel minerálnych solí, ktoré zostanú po odparení vody na povrchu ako biela usadenina, alebo sa vo vode pri vyššom pH, okolo 8, prejaví formou bieleho zákalu.

Aby ste predišli tvorbe vodného kameňa, použite maskovač TVRDOSTI, ktorý zabraňuje vylučovaniu vápenatých a horečnatých solí. Súčasne testujte a regulujte správne pH vody, aby bolo neutrálne. V prípade, že sa vodný kameň už usadil, môžete využiť prípravok NA USADENINY. Jedná sa o čistič povrchu bazénov vo forme gélu, ktorý okrem usadenín potláča zároveň aj rast rias.

Neriedený prípravok naneste na špongiu, handru či bezprostredne na čistenú plochu. Gélová podoba prípravku zamedzí roztečenie prípravku na miesta, kde si ho neželáte. Prípravok možno ľahko rozotrieť. Po rozotrení ho nechajte 15 až 20 minút pôsobiť. Následne môžete takto ošetrené plochy mechanicky ľahko dočistiť handrou a plochy opláchnuť čistou vodou. V prípade silných nánosov môžete celý postup zopakovať.

Bežné nečistoty môžete tiež priebežne odstraňovať prípravkom VIKTOR. Jedná sa o nažltlú kvapalinu na umývanie povrchov bazéne vo forme roztoku. Používa sa koncentrovaný alebo riedený vodou podľa návodu.

Vďaka prevencii a následnej údržbe tak budete mať bazén vždy čistý a funkčný.

 

Predpoveď počasia

Videonávody

Zaujímavosť

Prečítajte si