Dezinfekcia bazénov bezchlórovou chémiou

Dezinfekcia bazénov bezchlórovou chémiou

Pre ošetrovanie vody vo vašom bazéne môžete zvoliť jednu z dvoch rád bazénovej chémie - chlórovou a bezchlórovú. Poďme sa teraz pozrieť, ako úspešne využiť bezchlórovú radu.

Bezchlórová chémia je vhodnou alternatívou pre ošetrovanie bazénovej vody. Proti mikroorganizmom pôsobí širokospektrálne, nemá vplyv na pH vody a vydrží aj vyššiu teplotu vody bez straty účinnosti. Okrem toho nepoškodzuje nijako konštrukciu ani technológiu bazéna a hlavne nedráždi pokožku, oči ani sliznice.

Ako správne ošetrovať vodu bezchlórovú chémiou si teraz prejdeme krok za krokom. Základním prípravkom tejto rady je Guanicid. Pri jeho prvom použití sa aplikuje priamo do vody pri zapnutej filtrácii. Ošetrenie vykonávajte bez prítomnosti osôb v bazéne. Kúpať sa ale môžete už po krátkom premiešaní vody. Ďalšia údržba je veľmi jednoduchá. Zhruba raz za dva týždne dávkujeme podľa inštrukcií na obale prípravok do vody. V prípade vyššej záťaže alebo strate priezračnosti vody častejšie.

Nutnosť dávkovania si overíte najlepšie kvapkovým testerom, ktorý vám zmeria obsah Guanicidu vo vode. Pre dlhodobé udržanie kvality vody odporúčame používať Guanicid v kombinácii s oxidačným prípravkom OXY LIGHT. Ten zaistí oxidáciu vzniknutých organických nečistôt v bazéne. Súčasne môžete pravidelne využívať aj prípravok ISKRA, ktorý priebežne prejasňuje vodu.

Prechod z chlórovej na bezchlórovú chémiu pritom nemusíte nijako zvlášť riešiť. Stačí vysadiť chlórovú chémiu, počkať niekoľko dní až obsah voľného chlóru klesne na minimum a začať používať bezchlórovú.

Predpoveď počasia

Videonávody

Zaujímavosť

Prečítajte si