Ako správne odzimovať bazén

Ako správne odzimovať bazén

Ak ste bazén dobre zazimovali, jeho spustenie do prevádzky by malo byť veľmi jednoduché.

Prvým krokom je vyčistenie stien a dna bazéna od mechanických nečistôt. K tomu môžete použiť prípravok NA USADENINY, ak sa chcete zbaviť bielych škvŕn. Na jar tiež očistíme zastrešenie a okolie bazéna od narastených rias zriedeným roztokom prípravku Na riasy.

Teraz zapojte potrubný systém vrátane čerpadla a pieskového filtra späť do okruhu a skontrolujte, či sú všetky výpustné otvory opäť osadené uzáverom. Spustite čerpadlo a doplňte bazén vodou do plného stavu. Akonáhle je systém opäť v prevádzke dokončite proces čistenia vysatím dnových nečistôt do filtra.

Môžeme pristúpiť k chemickej úprave vody. Ak je voda tvrdá - ako obvykle býva studničná - použite prípravok Maskovač tvrdosti. Ten zabráni vylučovaniu vápenatých, horečnatých a takisto železitých solí, ktoré sa prejaví silným a z vody ťažko odstrániteľným hrdzavým zákalom. Pozor - nikdy neupravujte tvrdosť vody hneď po použití produktu VLOČKA. Nechajte aspoň raz prebehnúť všetku vodu v bazéne filtráciou. Na meranie tvrdosti vody môžete využiť tester, ktorý je medzi produktami bazénovej chémie Vodnár.

Ďalšie na rade je zistenie pH vody, kedy s využitím testerov pH. Na základe ich údajov si vyberiete prípravok pH plus alebo pH mínus, aby ste zásaditosť alebo kyslosť vody upravili na optimálnu úroveň okolo sedem.

 

Predpoveď počasia

Videonávody

Zaujímavosť

Prečítajte si