Boj proti vláknitej riase

Boj proti vláknitej riase

Prípravky Vodnár sú na biologickej aj chemické báze. Nebojíme sa použiť slovo „chemické“, ako odborníci totiž vieme, že všetky biologické procesy sú vlastne chemické reakcie. Napríklad baktérie, ktoré v bazéne pomáhajú udržiavať čistú vodu, produkujú chemické látky - enzýmy, ktoré štiepia organickú hmotu na jednoduchšie zlúčeniny.

S problematickou vláknitou riasou sa stretol takmer každý majiteľ jazierka. Poďte sa pozrieť, ako sa jej môžete jednoducho zbaviť. Najprv je potrebné aplikovať prípravok Na riasy - Kontakt, ktorý rozprášime na miesto výskytu. Pri kontaktu povrchu rias s prípravkom dochádza k ich nevratnému poškodeniu. Zároveň sa do vody uvoľňuje kyslík, čo uvítajú rybí obyvatelia. Za niekoľko minút, v závislosti od teploty vody, sú riasy vyplavené na hladinu, odkiaľ je možné ich mechanicky odstrániť. Použijeme buď skimmer alebo sieťku.

Po odstránení dostupnej časti zelenej hmoty vláknitých rias, aplikujte po celej ploche vodného diela prípravok Na riasy - Systém. Jemný, sypký prášok rozmiešajte s vodou a rozlejte po vodnej ploche. Prípravok riasu účinne a selektívne likviduje. Zároveň zabraňuje jej ďalšiemu rastu. Z preventívnych dôvodov odporúčame opakovať aplikáciu každých štyri až päť týždňov. Po dvoch až piatich dňoch, keď je úbytok riasy viditeľný, použite bakteriálny prípravok Baenzy Sezóna, ktorý nastaví opäť správnu biologickú rovnováhu.

Pokiaľ sa budete o vodu pravidelne starať, udržíte si jazierko alebo rybníček krásne, čisté a bez rias počas celej sezóny.