Často kladené otázky

01Prosím o informáciu, kedy sa  je možné  kúpať vo vode po aplikácii SAVA ,alebo iného chórového prípravku . Ďakujem.

Čítať odpoveď

02Po prechode na GUANICID mám neustály problém s rýchlým rastom pH vo vode (min. 2x týždenne musím upravovať) a aj so zvýšeným rastom rias (1x týždenne naviac aplikujem chlóršok a vysávam dno bazéna). Z dôvodu aplikácie chlór šoku som zatiaľ nepoužil OXY LIGHT, protože som pochopil, že jeho funkciu nahradí práve chlór. S chlórovou dezinfekciou som takéto problémy nemal. Máme tvrdú vodu, ktorú ale zmäkčujem podľa návodu. Filtrujem denne dlhšie ako je odporúčané, 1x týždenne pridávam flokulant a preplachujem piesok. Ako sa problému zbaviť a ako mu predchádzať? Ďakujem za radu.

Čítať odpoveď

03Mám bazén ovál cca 18m3 bez filtrácie. Filtráciu riešim mechanickým zbieraním väčších nečistôt. Jemnejšia špina a zrazenina je po roztočení vody odsávaná hadicou (bazén je na svahu). Pred mesiacom som napustil poprvýkrát tohoto roku vodu. Pridávam raz do týždňa 1l SAVO . Teraz sa po zazelenaní vody a pridaní väčšieho množstva SAVA voda zakalila a má farbu skôr do mliečneho- modra. Poraďte prosím čo mám do vody pridať. Ďakujem za odpoveď.

Čítať odpoveď

04Dobrý deň, prosím o radu. V bazéne sa mi vytvoril zelený zákal. Použil som AKCE, potom NA RIASY a nakoniec VLOČKU SUPER (1liter). Potom se voda zakalila nabielo (ako mlieko) a po dvoch dňoch filtrovania je stále zakalená. Ďakujem.

Čítať odpoveď

05Prosím poradiť ako na riasy v bazéne. Bazén je zastrešený , morská soľ dávkovaná mini salt poolo je nastavená na +0.5 chlorované automaticky filtrované 3hod dopoludnia a 3 popoludní. Kúpanie cca 3 hodiny denne 2 osoby. V prevádzke od jesene 2011. Asi pred mesiacom sa objavila žltá riasa a ako som použil váš prípravok na riasy po 3 hodinách všetko zmizlo a voda bola krásne čistá. Teraz sa problém objavil znovu.

Čítať odpoveď

06Chcela by som používať nejaký prípravok do bazéna, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. Čo poviete na soľ? Je vhodná aj do malého bazéna?

Čítať odpoveď

07Dobrý den, chceli by sme prejsť na bezchlórovú dezinfekciu bazéna, po zime, akým zpôsobom postupovať ,aby bola voda vždy nezávadná a čistá?

Čítať odpoveď

08Dobrý deň, prosím o radu, akým spôsobom udržiavať krišťálovú vodu v bazéne, napustenú zo studne. Tohoto roku sme ju napustili prvýkrát a nevieme si rady. Ďakujem.

Čítať odpoveď

09Započul som niečo o látke guanidin. Má to niečo společné s vašim prípravkom GUANICID?

Čítať odpoveď

10Mám v bazéne dosť zelenú a kalnú vodu, používam konkurenčnú chlórovú chémiu. Uvažujem o kyslíkovej chémii. Ako správne postupovať a kombinovať chémiu, bazén dopúšťam zo studne. Ďakujem.

Čítať odpoveď

11Potrebujem poradiť. Prechádzame z chlórovej chémie na GUANICID, ale nevieme aké ďalšie prostriedky k tomuto je potrebné kombinovať. Máme bazén na chalupe a tak aj radu ako dávkovať.

Čítať odpoveď

12Od cca začiatku mája beží filtrácia, pridávam chlór. Voda je priezračná, čistá, po odstránení plachty z bazéna je na dne a na stenách bazéna čierna, akoby "mastná" hmota, ktorá sa nedá odstrániť ani kefou. Zistil som len vyššie pH (cca 8) a preto som použil chémiu (PH MÍNUS). Ďakujem za radu ako „mastnotu“ odstrániť.

Čítať odpoveď

13Vážení ,žiadam o radu ako sa starať o bazén s vodou keď nemám na záhrade elektrinu tak, aby voda vydržala čo najdlhšie čistá.Ďakujem za radu.

Čítať odpoveď

14Nutnosť každodenného vysávania rias zo dna bazéna. Niekedy je voda zakalená. Filtrácia pravidelne preplachovaná, vysávaná voda ide priamo do odpadu.

Čítať odpoveď

15Napustili sme bazén(4mx8mx1,2m) z miestnej studne, ale voda má aj po týždni filtrácie hnedú farbu, tak ,že dno nie je takmer vidieť. Ph sa podarilo znížiť na 7,4 a chlórujeme minimálne. Aký by mal byť ďalší postup čištenia vody a v akom časovom horizonte, by sa mohlo podariť vodu vyčistiť?

Čítať odpoveď

16Prosím o výpis produktov, ktoré by ste doporučili ,aby som si zakúpil pre náš typ bazéna.Mávame každoročný problém s riasami (voda v bazéne zelenie) a ťažko sa ich zbavujeme. Bazén nie je každodenne filtrovaný a voda sa v teplých mesiacoch prehrieva.

Čítať odpoveď

17Dobrý deň. Máme na záhrade detský nafukovací bazén. Chcel by som sa opýtať, ako mám chemicky ošetriť vodu v ňom a poprípade, aké doplnky k nemu by som mal dokúpiť, aby som vodu nemusel meniť každý druhý deň. Ďakujem za radu.

Čítať odpoveď

19Dobrý deň,mám problém s vodou vo vonkajšom bazéne.Voda po cca mesiaci zozelenela. Filter čistím každý deň. Kúpeme sa pravidelne denne.

Čítať odpoveď

20Potrebujem nahradiť súčasnú chémiu CTX343, chémiou od Vás. Ktorú mi doporučíte?

Čítať odpoveď

21Počas 5 dní po silných dažďoch nám zozelenala voda, keď ponorím ruku cca do 30 cm pod hladinu, nevidím ju, ale voda nie je kalná, je bez zápachu.

Čítať odpoveď

22Dobrý deň, dozvedel som sa o vašej chémii ,mám poprvýkrát napustený bazén 5x3m ovál a mám problém , pretože mi kolíše pH a aj keď mám viac chlóru, tak sa mi urobí zeleno na dne bazéna až zozelená voda ,môžem sa opýtať čo používať a ako funguje vaša bezchlórová chémia a či je účinná?

Čítať odpoveď

23Prosím poraďte.Používame bezchlórovú chémiu VODNÁR GUANICID a sme s týmto prípravkom veľmi spokojní,ale potrebujeme vedieť, či sa môže voda z bazéna po kúpacej sezóne následne použiť k zalievaniu (stromky,kríky,kvetiny).

Čítať odpoveď

24Po cca 1 týždni dažďov sa v bazéne objavila zelená voda. Použil som PH MÍNUS, aby som znížil hodnotu cca na 7,2-7,6. Následne som do bazéna nalial GUANICID cca 1l. Použil som vločkovač. Bazén je teraz bez nečistôt, ale voda je stále zakalená niečo medzi bielou a mierne zelenou. Je vidieť až na dno, ale chýba jas.

Čítať odpoveď

25Dobrý den, rada by som vedela, či slaná voda v bazéne je zdravšia ako chlórovaná, chlór prestupuje kožnou stenou a taktiež sa vdychuje, čo je veľmi nezdravé, preto by sme eventuálne vymenili vodu za slanú, pokiaľ by to malo mať efekt.

Čítať odpoveď

26Prosím poradiť ako na riasu v bazéne. Bazén je zastrešený, voda morská soľ dávkovaná mini salt poolo je nastavená na +0.5 chlórované automaticky filtrované 3hod dopoludnia a 3 hod popoludní. Kúpanie cca 3 hodiny denne 2 osoby. V prevádzke od jesene 2011. Asi pred mesiacom se objavila žltá riasy a tak som použil váš prípravok na riasu a počas 3 hodín všetko zmizlo a voda bola krásne čistá. Teraz sa problém objavil znovu.

Čítať odpoveď

27Chcela by som používať nejaký prípravok do bazéna, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. Čo poviete na soľ? Je vhodná aj do malého bazéna?

Čítať odpoveď