bazeny-jazierka.sk - RybaFit pre zdravie a čistú vodu

RybaFit pre zdravie a čistú vodu

RybaFit je niečo ako doplnok stravy. O prospešnosti doplnkov pre nás sme už toho počuli veľa. Vieme, že sú prospešné a pomáhajú predchádzať zdravotným problémom tým, že doplňujú látky, ktoré nám pri súčasnom spôsobe stravovania chýbajú.

Ryby v prirodzenom prostredí na nedostatok živín trpieť nebudú, pretože ako vyššie organizmy, živiny dostanú prirodzene konzumáciou nižších organizmov – zooplanktón, mäkkýše, larvy, vodný hmyz...

Jazierko na záhrade ale nie je chovná stanica, aby sme mohli cielene pestovať nepriehľadnú vodu, kde rotujú malé organizmy. Vodu v našom jazierku chceme málo výživnú, aby sme videli na ryby a nemnožili sa v ňom riasy. Aj tak to bude hromada práce, musíme často čistiť filter, držať dusičnany na takmer nemerateľnej úrovni, pH pod 8, keď máme pustenú UV lampu, rybám veľa toho neostane. Preto odporúčame kŕmiť ich kvalitným prémiovým krmivom so správnym zložením živín aj doplnkových látok. Ryba obsah spracuje do tela a energie v lepšom pomere ako pri nekvalitnom krmive alebo pečive, prospieva a menej zaťažuje vodu odpadovými látkami. Tu by sme chceli spomenúť, že nie všetky vitamíny, antioxidanty a mikroprvky môžeme do krmiva zapracovať, pretože behom procesu výroby je krmivo vystavené vyššej teplote, čo by viedlo k ich znehodnoteniu.

Z tohto dôvodu dodávame na trh už niekoľko rokov vitamínový booster RybaFit, ktorý sa teší veľkej obľube hlavne v odborných predajniach, ktoré si jeho význam veľmi dobre uvedomujú. Aplikáciou na krmivo totiž posilňujeme kostru a svalstvo, priepustnosť bunkových membrán, prevenciu účinkov voľných radikálov a ochoreniam, podporu hojivých procesov a všeobecne správnu funkciu vnútorných orgánov.

clanok rybafit

RybaFit sme teraz obohatili o ďalšiu veľmi významnú zložku – enzým fytáza, ktorý umožní kaprovitým rybám spracovať z podstatnej časti fosfor z rastlinnej zložky potravy. Fosfor je v krmive zastúpený v živočíšnej a v rastlinnej zložke, ktorú organizmus ryby ale na rozdiel od živočíšnej nespracuje. Fosfor je veľmi dôležitý pre funkciu bunkového metabolizmu a stavbu bunkových membrán a ryby ho nemôžu získať z vody, kde je časť obsahu rozpustená, ale len potravou. Pokiaľ bežné komerčné krmivo obsahuje z celkového obsahu fosforu napríklad 70% v rastlinnej zložke, nielenže tento prípravok nie je rybou využitý, ale odchádza v exkrementoch do vody, kde ho mikroorganizmy uvoľnia vo forme dostupnej pre rastliny. Množstvo rias vo vode stúpa a klesá s obsahom dostupného fosforu. Aplikáciou RybaFitu teda nielenže doprajete rybám, ale tiež predchádzate nekontrolovanému rastu rias.


Vaša voda, naša starosť.

Aby ste mali z jazierka aj rýb radosť.