Jarné prebudenie rybích obyvateľov jazierka

Jarné prebudenie rybích obyvateľov jazierka

Keď majú lúče jarného slniečka už tú silu rozpustiť ľady a ohriať vodu, začnú sa pomaly prebúdzať naši rybí obyvatelia.

Ryby ako aj iné živočíchy, ktoré cez zimu neprijímajú, alebo obmedzujú príjem potravy, sa potrebujú dostať rýchlo do kondície a zvýšiť svoju imunitu. Po zimných mesiacoch sú ryby najviac chúlostivé na rôzne ochorenia a parazity, čo je zapríčinené nedostatočnou kondíciou pred zimným kľudom alebo rušivými faktormi počas zimovania, napríklad otepľovanie.

clanok jarne prebudenie ryb

Správne kŕmenie rýb je alfou a omegou zdravého, dobre vyzerajúceho rybníka. Vodnár vám prináša kompletné krmivo pre tri skupiny rýb. Pre kráľov okrasných rybníkov KOI kapra, elegantného jesetera a pre drobných rybích obyvateľov karasy, závojnatky, jalce... Kvalita krmiva je dôležitá nie len pre samotné ryby ale aj pre ich domov – vodný biotop. Kvalitné krmivo dodá rybám všetky potrebné živiny, udržuje ich v skvelej, zdravej kondícii. Z dlhodobého hľadiska nepoškodzuje pečeň a obličky a hlavne nezaťažuje vodu vysokým organickým zaťažením, z ktorého profitujú hlavne nevzhľadné riasy.

 

Zdravý a čistý biotop je obrazom zdravej kondície rybích obyvateľov. Doprajme našim vodným kamarátom kvalitnú a prospešnú stravu.