Základy bežnej údržby bazéna

Základy bežnej údržby bazéna

Je letná sezóna, voda má okolo 30 stupňov Celzia a kúpete sa takmer denne. Poďme si krátko prejsť, ako sa správne v hlavnom období priebežne starať o bazén.

Nasledujúce činnosti by ste mali robiť asi raz až dvakrát za týždeň.

Najskôr sieťkou vezmite nečistoty z hladiny a potom ich vysajte aj zo dna bazéna. K tomu môžete použiť napríklad poloautomatický bazénový vysávač. Ušetrí vám prácu aj peniaze.

Na rade je zistenie pH vody, kedz využijete pH testery. Na základe ich údajov si vyberiete prípravok pH plus alebo pH mínus, aby ste zásaditosť alebo kyslosť vody upravili na optimálnu úroveň okolo sedem. Nasleduje kontrola kvapkovým alebo prúžkovým testerom a prípadné doplnenie dezinfekcie.

K dispozícii je celý rad prípravkov bazénovej chémie Vodnár. Ich konkrétne použitie si ukážeme v ďalších videách. Teraz je dobré, aby ste vedeli, že existuje chlórová a bezchlórová chémia. Každá má svoje výhody a použitia.

Okrem dezinfekcie môžete priebežne vodu tiež číriť, aby mala jas a iskru. Jedná sa proces, kedy vo vode prakticky neviditeľné častice nečistôt Vyvločkuje na väčšie zhluky, ktoré sa potom lepšie zachytia na filtri. K tomu použijete prípravky Iskra, Vločka. Ak je počasie veľmi teplé a teploty sa pohybujú bežne nad 28 stupňov Celzia, upravujte raz týždenne vodu šokovú oxidáciou. Stačí naozaj málo - 20 gramov chlórového granulátu alebo 5 decilitrov Oxy-light na 10 kubíkov vody, aby sme vode zachovali iskru a predchádzali problémom. Raz týždenne tiež vykonajte spätný preplach filtra, aby nečistoty odišlo takmer do odpadu.

Keď budete takto pravidelne postupovať, vydrží vám bazén celú sezónu čistý a s priezračnou vodou.

Predpoveď počasia

Videonávody

Zaujímavosť

Prečítajte si