Ako sa zbaviť rias v bazéne

Ako sa zbaviť rias v bazéne

Keď vám bazén začne zelenať, hnednúť alebo dokonca černieť, je čas na boj proti riasam. Steny a dno bazéna sú slizké a viditeľne posiate drobnou riasou.

Prvým krokom je umŕtvenie riasy prebytkom algicidného prípravku. K tomu je ideálne použiť chlórový granulát AKCE. Upravte pH na 6,5 ​​až 7, nadávkujte maximálne odporúčané množstvo podľa návodu a nechajte pôsobiť aspoň po dobu jedného obehu filtrácie. Mali by ste pozorovať zmenu farby aj tvaru rias.

Potom dno aj steny bazéna mechanicky očistite od odumretých rias kefovaním a odsávaním na filter. Ak je ich veľké množstvo, potom priamo do odpadu, pretože filter by sa mohol upchať. Akonáhle ste hotoví, filter prepláchnite. Následne rozptýlené riasy a nečistoty pri zastavenej filtrácii vyvločkujte a nechajte asi 12 hodín vodu stáť. K tomu sa hodia ideálne VLOČKA s vyššou koncentráciou účinných látok. Vyvločkovaním nečistôt sa tiež zbavíte aj všetkého fosfátu vo vode, ktorý je motorom rastu rias.

Nečistoty sa vďaka vločkovača zhluknú do vločiek a usadia sa na dne bazéna. Ich vysávanie nerobte cez filtráciu, ale priamo do odpadu, aby sa jemné vločky na filtri nerozbili a nevracali sa späť do bazéna.

Pri spätnom preplachu filtra nezabudnite, že než sa vo filtrácii tlakom vody zdvihne piesok, a než sa začne filter preplachovať, prvých asi dvadsať až päťdesiat litrov vody tečie čistých. Až potom sa začne vyplavovať nečistota. Akonáhle sa opäť objaví čistá voda, spätný chod zastavte. Teraz dávkujte algicidný prípravok NA RIASY podľa návodu a tiež nastavte priebežné dávkovanie dezinfekcie.

Po tomto procese by ste mali mať bazén bez rias a opäť pripravený na kúpanie. Ak je hladina voľného chlóru stále vysoká, teda viac ako 3 desatiny miligramu na liter, počkajte až prirodzene poklesne alebo dávkujte prípravok NEUTRALCHLOR podľa návodu.

Predpoveď počasia

Videonávody

Zaujímavosť

Prečítajte si